Chcete pro své dítě to nejlepší? Chcete mu ukázat, na co má, a co všechno může dokázat? Pomůže vám unikátní sportovní program, který pro předškolní děti vymysleli sportovní specialisté v Mladé Boleslavi. Univerzální předsportovní příprava MultiSport rodičům pomůže s výběrem toho správného sportu a vy se můžete nechat inspirovat už nyní tímto článkem.

multisport, Malý dobrodruh
Každé dítě je jiné a sedne mu i jiný sport. Jaký, zjistí odborníci v přípravce MultiSport.

Blíží se začátek školního roku a mnoho rodičů přemýšlí o mimoškolních aktivitách svých ratolestí. Nepřebernému množství kroužků a kurzů jednoznačně vévodí různé sportovní aktivity.

„Individualita dítěte se mimo standardních postojů a vzorců chování projevuje také v jeho fyzických předpokladech. Málokdo ví, že právě koordinace, síla, flexibilita, rychlost a další atributy představují důležité prvky, které musejí být při volbě sportovního odvětví pro dítě brány v potaz. Pochopitelně není v silách rodičů tyto vlastnosti bezpečně rozpoznat. V Mladé Boleslavi proto vzniknul mimořádný projekt, který tato dilemata řeší – Předsportovní příprava MultiSport,“ říká Eva Ekrtová z Aerobic Clubu & Fits Studia Jumping Kangaroos.

Odborníci doporučí sport dle schopností dítěte

multisport, Malý dobrodruh
Pokud jste malému sportovci vybrali tu pravou aktivitu, je stejně důležité najít i dobrého trenéra.

A jak to vypadá v praxi? Maximálně během jednoho školního roku obdrží rodiče na základě profesionálně diagnostikovaných schopností dítěte doporučení vhodného sportovního odvětví. Program však jde ještě dále. Díky vazbě na lokální trenéry masových i unikátních sportů mohou rodiče využít prověřené konkrétní kontakty, což minimalizuje rizika spojená s náhodným a případně i nevhodným výběrem. Předsportovní příprava je určena dětem od pěti do devíti let a vede jí profesionální trenérka s dlouholetou praxí.

Stručně řečeno, MultiSport  je nový a svěží nápad prospěšný všem. „Je přirozeně jenom otázkou času, kdy se probudí další kluby, zavedou podobný projekt a třeba ho i trochu vylepší. Není důvod, proč by mělo zůstat pouze u Mladé Boleslavi. Motivujte své trenéry a přátele. V prvé řadě nejde o byznys, jde o budoucnost našich dětí!“ uzavírá  Eva Ekrtová.

Malé sportovce podporují i politici

Potřebnost podobných aktivit si uvědomují i regionální politici a projekt MultiSport tak probíhá za oficiální podpory Statutárního města Mladá Boleslav. Více informací najdete na www.jkmb.cz.

Text: František Trhoň, foto: archiv MultiSport

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*