Chcete vaše děti odměnit za snahu, kterou v letošním školním roce vynaložily? Vyberte jim jeden z 12 skvělých dárků, kterými jistě nepohrdnou.

Batoh pro cestovatele

Dětský batoh Darby Reima má vše co děti potřebují – výstup na sluchátka, dostatek místa a zajímavý vzhled. V hlavní velké kapse je menší s organizérem a kapsičkou na zip, nechybí pouzdro pro vepsání kontaktních informací ani síťové kapsy na láhev. Ramenní popruhy jsou ergonomicky střiženy a dají se jednoduše nastavit, stejně jako prsní pás. Záda jsou vypolstrovaná z materiálu odvádějícího pot. Samozřejmostí jsou reflexní prvky. Prodává Skibi.cz za 665 Kč.

Batůžek Reima Izera pro malé cyklisty

Dětský cyklistický batůžek Reima Izera pro malé cyklisty od 7 let má ergonomické a prodyšné popruhy s hrudním a bederním páskem, přední kapsu s organizérem a výstupem na sluchátka a externí kapsu na helmu. Prodává Skibi.cz za 1 070 Kč

Hurá na expedici!

Dětský batoh Vaude Puck s vodotěsným dnem představuje ideální výbavu na expedice pro malé badatele. Zajímavé funkční detaily (jako např. lupa) se hodí nejenom do lesa. Batoh má pod víkem prostor pro větrovku, dvě síťové vnější kapsy, hrudní a bederní pás, výstup pro hydratační systém, reflexní prvky, lupa. Objem 10l. Prodává Skibi.cz za 949 Kč.

Angry Birds jako letní hit

Dětské tričko Reima Angry Birds, Malý dobrodruh
Oblečení s motivem Angry Birds nebudou chtít vaše děti nikdy sundat. Foto: www.skibi.cz

Dětské letní rychleschnoucí triko Reima Angry Birds s UV faktorem a populárním motivem. Prodává Skibi.cz za 779 Kč

Kolo za vyznamenání

Dětské kolo Specialized Hotrock 20 Coaster je určeno všem malým cyklistkům od 6 do 9 let věku. Kolo vyniká nízkou hmotností, a to díky kvalitnímu rámu z hliníkové slitiny. Prodává Ski a Bike Centrum Radotín za 5 999 Kč.

I v létě je nutné se vzdělávat

Magnetická mapa světa, která bude děti bavit a zároveň i učit. Jednotlivé magnety zobrazují země světa, jejich hlavní města a ilustrují jejich charakteristické znaky, např. významné stavby, památky, rostliny i zvířata. Mapa obsahuje 92 magnetických dílků. Prodává Skibi.cz. za 1 290 Kč.

V teple jako v peřince

Dětský spací pytel LOAP FIEMME kid se sendvičovou konstrukcí je určený pro vaše malé ratolesti. Pohodlně se v něm vyspí na túrách, v kempu nebo doma na zahradě. Tepelného komfortu spacáku dosáhnete při 4°C. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ho koupíte za 890 Kč.

Usedněte k motýlu Emanuelovi

Křeslo Butterfly je praktický pomocník pro vaše ratolesti, židle se dá složit během několika málo sekund. Motýlí motiv je ideální pro malé holky. Vzhledem k tomu, výška sedáku je pouze 25cms tato židle je ideální pro děti mezi 1 až 5 rokem. Na Výstavě stanů a vybavení do přírody či na www.4camping.cz ho koupíte za 517 Kč.

Výlet do světa zvířat

Evropské zoologické zahrady nyní nabízejí spoustu netradičních atrakcí! V Brně mají Tygří skály, v Bratislavě stojí unikátní exotárium, v Berlíně má domov pandy velká, v Drážďanech vám předvedou moderní pojetí chovu živočichů u centra města, mnichovská ZOO je spíše přírodní rezervace s nedotčenou krajinou, v Budapešti se podíváte do tropů i pod hladinu oceánů a v Kodani vás pohltí zážitky podmořské Modré planety. Pro rodiče, ale také pro babičky či dědečky, kteří neradi řídí, navíc zavedl autobusový dopravce Eurolines na svých Business Class linkách speciální dětské autosedačky. Více na www.eurolines.cz.

Procvičujte čtení s Amélií a barevným světem

Kniha oblíbené autorky české fantastiky Petry Neomillnerové je skvělý tip na dárek za vysvědčení i na letní čtení před spaním. Je volným pokračováním prvního příběhu Amélie a tma. Tajuplný příběh svými působivými ilustracemi doplnil Lubomír Kupčík a kniha věcně pojmenovává problémy současných dětí ve srovnání s tím, jak se děti chovaly před sto lety, i potíže současné rodiny v kontrastu s problémy rodin v minulosti. Autorka navíc dokázala na příkladu Markéty, dívky ze současnosti, a Amélie, ducha z minulosti, nalézt v obou příbězích krásné rozuzlení, a nikoli tuctový happyend. První příběh této série vzbudil značný ohlas u čtenářů i odborníků a Petře Neomillnerové vynesl nominaci na Zlatou stuhu. Více na www.albatrosmedia.cz.

Proleťte se mezi mraky

Letoun, Malý dobrodruh
Komfort v letadlech je k nezaplacení. Foto: www.aerotaxi-europe.cz

Pokud chcete starší děti obdarovat něčím hodně unikátním, darujte jim netradiční výlet do oblak! Poznávání krás Česka z výšky je jistě nadchne. Třeba na vyhlídkovém letu ve čtyřmístném letadle Cirrus. Kochat se můžete pohledem na Ještěd, Bezděz, proletíte se po hřebeni Jizerských hor až do Krkonoš nad Sněžku. Užijete si pohled na Český ráj, Máchovo jezero či Prachovské skály. Tatínkové si mohou dopřát i další unikátní zážitek: zkušený pilot, který je zároveň leteckým instruktorem a nechá je chvíli letadlo řídit! Více na www.aerotaxi-europe.cz

Ekohrátky pro hravé odpoledne

Ekopela, Malý dobrodruh
Vystoupení Ekopely bude vaše děti jistě bavit. Foto: archív Ekopela

Nevíte jak zavit děti, když venku zrovna prší? Knížka Ekohrátky z Vyšehrádku zaměřena na děti od 3 do 15 let, ale své si v ní najdou i dospělí. Zabývá se ekologií a ekologickými tématy a je zároveň izpěvníkem, motivační učebnicí a interaktivním médiem. Součástí knihy je i CD s 10ti původními písničkami skupiny Ekopela, noty, texty, ilustrace na každou skladbu.
Také zde najdete fotografie a nápady na to, co lze vyrobit z tříděného odpadu, jaké nástroje je k tomu třeba použít a návody návody na výrobu. Kniha obsahuje také pracovní listy, kde najdete vyplňovačky, kvízy, omalovánky a mnoho dalšího. Zkrátka se zabaví celá rodina. Kniha se prodává za 299 Kč a více se dočtete na www.ekopela.cz nebo na www.vysehradek.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*