Cestovat do Evropy autem či letadlem není žádné dobrodružství. Chcete zažít něco opravdu nezapomenutelného? Zkuste poznat Evropu trochu jinak, a to třeba z paluby lodě. Komfortními autobusy Eurolines vás zavezou do měst, kde nastoupíte na paluby lodí.

loď, Malý dobrodruh
Prožijte dobrodružné léto. Foto: www.Flikr.com

„Provedli jsme průzkum, ze kterého vyplynulo, že tento druh služby Čechům chybí – zajištěná doprava až k místu, kde se nalodí a pak se vydají napříč evropskými zeměmi po vodě. Nově jim tak zpříjemníme dopravu k palubám výletních lodí plujících z Vídně po Dunaji, po panoramatickém Rýnu s německými metropolemi kolem, po řekách francouzské Provence, po Rhoně z Lyonu až ke Středozemnímu moři anebo se mohou ocitnout na moři u norských fjordů či plout podél břehů Dánska, Švédska, Estonska nebo Ruska,“ vyjmenovává Pavla Lauermannová z Eurolines.

Dunaj pro zamilované

Nechte se inspirovat krásou Dunaje tak jako mnoho slavných umělců a prohlédněte si při panoramatické plavbě známá města na Dunaji – vznešenou Vídeň, královnu Dunaje Budapešť a okouzlující Bratislavu. Autobusy Eurolines vás do Vídně zavezou od 190 Kč za jednosměrnou promo jízdenku a pak už osm krásných dnů plujete: Z Vídně přes Ostřihom do Budapešti, Bratislavy, přes romantické „vinné“ údolí Wachau, Kremž, Melk, Pasov zpět do Vídně.

Provence pro milovníky jídla

Během této šestidenní plavby po řece Saône pochopíte známý francouzský přístup k životu Savoir-vivre!, anebo Poznáte, jak žít. Vychutnáte si kulinářské speciality, necháte se okouzlit dech beroucími pohledy na bílé koně či plameňáky, levandulová pole a užijete si překrásnou a klidnou dovolenou na palubě jedné z luxusních lodí. Vyplouvá se z Lyonu, první zastávkou je město Viviers a dále přes Arles, Avignon a Vienne opět zpět do Lyonu. Autobusy Eurolines vás do Lyonu zavezou od 900 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

Po Rhoně až do Avignonu

V parných dnech snad nic neosvěží více než parné letní dny prožité plavbou po významné francouzské řece Rhoně od Lyonu až k její deltě u Středozemního moře. Krásnou plavbu navíc ještě ozvláštní návštěva měst jako Arles, Avignon či Viviers. Autobusy Eurolines vás do Lyonu zavezou od 900 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

Poznejte 4 státy při jedné plavbě

Co byste řekli na to poznat na jedné plavbě hned čtyři výjimečné země Evropy: Německo, Belgii, Nizozemí a Francii. Plavba po řece Rýnu a jeho severním i jižním toku vám představí okouzlující Antverpy, Amsterdam a Rotterdam, Mohuč nebo Štrasburk. Autobusy Eurolines vás do Kolína zavezou od 1 000 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

Nechte se unášet luxusem

Máte rádi pohodlí a luxus? Pak jsou pro vás to pravé luxusní čtyřhvězdičkové lodě, které plují po Rýnu. Během šesti dnů navštívíte známé metropole Kolín nad Rýnem, Antverpy, Amsterdam, Düsseldorf, přitom vás ale čeká dovolená plná odpočinku a dokonalého pohodlí díky all inclusive službám. Na lodi vám bude k dispozici wellness centrum, restaurace, bar, sauna a mnohé další vybavení. Autobusy Eurolines vás do Kolína zavezou od 1 000 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

Kurzy od pravého kapitána

Chcete zažít něco hodně netradičního? Vydejte se s Eurolines do Holandska, kde se můžete na lodi vydat po středu této krásné země, který je osídlen malebnými městečky i metropolemi s historickou tradicí. Poplujete po sítí kanálů a řek s hned několika jezery. Mezi nejhezčí cíle této plavby patří pohodový Amsterdam, moderní Rotterdam a jeho doky nebo historický Utrecht považovaný za loďařskou lahůdku. Další místa, která stojí za prohlídku města Leiden, Haarlem, Delft, Gouda, Den Haag a vesničky Muiden, Volendam, Marken či Oudevater. Holandsko je prostě nejkrásnější z paluby lodě. Že nevěříte? Vyzkoušejte, nudit se tu opravdu nebudete! A pokud hledáte tradiční Holandsko, jeďte do květinové zahrady Evropy Keukenhofu, za sýry a dřeváky do Alida Hoeve či si projděte skanzen větrných mlýnů Zaanse Schans. Autobusy Eurolines vás do Amsterdamu zavezou od 950 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

Sever láká na kouzelnou přírodu

Nepopsatelné setkání pevniny s přírodou, velkolepost fjordů a hor, kouzlo nádherné severské přírody – to vše budete moci obdivovat během této plavby na severu Evropy. Okouzlí vás norské Niagarské vodopády ve fjordu Geiranger, který je snad nejfantastičtější ze všech norských fjordů nebo spíše poklidná přívozní osada Hellesylt  s vlastní pláží? Scenérie Bergenu vyniká nad mnohými městy světa snad proto, že pokud se na ni díváte z hor, zdá se více dřevěným osídlením než prosperujícím obchodním a univerzitním městem. Plavba dále vede k nejjižněji položenému norskému městu Kristiansand, do hlavního města Osla, do Vigeland parku s mohutnými kamennými sochami až do podle mnohých nejsvůdnějšího  města severní Evropy. Po připlutí do Kodaně si svůj pobyt zde prodlužte a odcestujte až tím následujícím autobusovým spojem. Autobusy Eurolines vás do Kodaně zavezou od 1050 Kč za jednosměrnou promo jízdenku.

Cesta severní Evropou

Na této gigantické lodi poznáte lidi z celého světa, zakotvíte na místech, kam se jako běžný turista nedostanete a ochutnáte výjimečnou lodní kuchyni. A kde odstartujete svou první plavbu? Život za 55 rovnoběžkou okusíte v Kodani a na lodi Costa Fortuna budete dále pokračovat do Stockholmu. Pohled na moře patří k nejlákavějším půvabům tohoto města. Podaří se vám spočítat všechny ostrovy stockholmského souostroví? Prý jich má být na 24 000! Dalším rušným přístavem bude Tallinn, který je tak krásný, že si na něj dělali nárok jak Dánové, tak i Němci, Švédové a Rusové. Výkladní skříní carského Ruska byl Petrohrad právem nazýván již v historii, ale i dnes okouzlí snad každého návštěvníka. Co nabídnout má však rozhodně také německý Warnemünden- co byste řekli na promenádu po pláži, ochutnávce rybích specialit na pěší zóně podél vodního kanálu nebo koupání, které je zde pravda spíše pro otužilce? Autobusy Eurolines vás do Kodaně zavezou přes noc za 12,5 hodiny od 1050 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, www.eurolines.cz.

Více informací o lodní dopravě v Evropě najdete na www.ictour.cz, po Holandsku na http://www.dutchmasters.cz/ a o autobusové dopravě k plavidlům pak na www.elines.cz/cz/evropou-na-lodi

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*