Příměstské kempy zaměřené na sport jsou u rodičů i u dětí čím dál oblíbenější. Děti si při nich užijí rozmanité pohybové aktivity, ale také se naučí základy sportovních disciplín, k nimž se jinak v běžném školním roce nedostanou. Rodiče mohou i v létě v klidu pracovat a přitom vědí, že o jejich děti je nejen dobře postaráno, ale že se i skvěle zabaví.

Příměstské kempy Monkey´s Gym
Sportovní příměstské kempy vedou zkušení lektoři Monkey´s Gym. Foto: www.monkeysgym.cz

„Cílem kurzů je děti smysluplně zabavit v době, kdy se jim rodiče nemohou věnovat, dopřát jim rozmanité pohybové aktivity, a třeba je i naučit základy sportovních disciplín, které jinak nemají možnost si v běžném školním roce vyzkoušet. U nás je pravidelně největší zájem o letní kempy pro děti ve věkové kategorii 4-10 let, které jsou zaměřené na in-line bruslení, kromě toho letos opět chystáme úspěšný kemp míčových her a také populární atletický kemp,“ říká Kristýna Přibylová z tělocvičen Monkey’s Gym, která má s pořádáním sportovních kempů mnohaleté zkušenosti, a sama je také maminkou tří dětí.

Nejvíce žádané jsou kempy in-line bruslení: Dětem se po celou dobu věnují kvalifikovaní a zkušení lektoři Monkey’s Gym, každá lekce začíná rozcvičkou na bruslích. Děti se nejdříve učí na bruslích stát a ťapat. Postupně se osamostatňují a zkoušejí jezdit samy. Pro snazší učení tady mají spoustu vhodných pomůcek, zařazují jízdu mezi kužely, střelbu na bránu a jiné hry tak, aby děti bruslení od počátku hlavně bavilo.

In-line Monkey´s Gym
Při výuce se používají různé pomůcky. Foto: www.monkeysgym.cz

Outdoorové kempy aneb sportování v přírodě: Letošní novinkou Monkey’s Gym je jedinečný outdoorový sportovní kemp pro děti od 5 let, v jehož rámci budou lektoři s dětmi intenzivně a v přírodním prostředí procvičovat každý den jinou dovednost – in-line brusle, kolo, lezení, outdoor posilovnu, atletiku v přírodě… Vezmou děti do parku, na lanové překážky, do přírodní tělocvičny – a všude se budou společně bavit, hrát sportovní hry, zdravě soutěžit a učit se novým dovednostem!

Sportovní všestrannost láká rodiče a děti baví: Letos v Monkey’s Gym připravili pro děti i kemp sportovní všestrannosti, který je plný populárních i méně známých sportů. Seznámí se se základy gymnastiky, atletiky, minigolfu nebo míčových her. Z těch méně známých sportů pak vyzkouší třeba lukostřelbu, přetahovanou lanem, kroket, skoky na trampolíně či badminton. Lektoři s dětmi vyberou pět nejoblíbenějších sportů a z těch je čeká poslední den pětiboj!

Příměstské kempy Monkey´s Gym
Sportovní kemp všestrannosti, který je plný populárních i méně známých sportů. Foto: www.monkeysgym.cz

Zábavná a různorodá atletika: V atletickém kempu získají děti základní dovednosti v hlavních atletických disciplínách. I přes velkou popularitu atletiky nemají děti moc možností se s jednotlivými disciplínami setkat v praxi. Lektoři jim proto ukáží, že atletika je zábavná a různorodá. Důkladně zpracovaná metodika zahrnuje hod, běh, starty, běh přes překážky, sprint, skok do dálky i do výšky. Vše je přizpůsobeno věku dětí a podáno zábavnou a hravou formou. Děti i rodiče se mohou poslední den těšit na atletický přebor opičky Loly, kde děti předvedou své nově získané dovednosti.

Míčové hry s turnajem: V kempu míčových her se děti naučí základní míčové dovednosti, jako je hod, chytání, kopání, odpal. Každý den na ně čeká trochu jiná zábavná aktivita s míčem a na konci týdne děti umí základy všech míčových sportů. Kemp probíhá v tělocvičně i na venkovní ploše, hází se na cíl, do dálky, děti míč chytají, kopou si s ním, hrají florbal, volejbal, basketbal, vybíjenou, přehazovanou nebo tenis. To vše podle precizně zpracované metodiky a pod vedením zkušených lektorů. Každý den zakončí mini-zápasem a poslední den na ně čekají tři nejoblíbenější hry a mini-turnaj!

Příměstské kempy Monkey´s Gym
Zábavný taneční kemp. Foto: www.monkeysgym.cz

Zábavný taneční kemp: Pro děti v Monkey’s Gym letos připravili také taneční kemp, kde se zabaví každé dítko, v rámci kempu se naučí každý den jiný tanec, budou hrát taneční hry, naučí se základní taneční kroky a spoustu dalšího. A hlavně společně nacvičí představení pro rodiče, které jim poslední den kempu předvedou!

Praktické informace: Sportovní příměstské kempy vedou zkušení lektoři Monkey´s Gym a aktivity probíhají částečně v tělocvičně a částečně na vyhrazeném prostoru u OC Šestka a na venkovním hřišti Galerie Harfa. Všechny kempy se konají ve všední dny od 8:30 do 13:00, v 5denních turnusech.

Více informací najdete na: www.monkeysgym.cz

Jak poznat kvalitní sportovní příměstský kemp pro děti?

Kristýna Přibylová z tělocvičen Monkey’s Gym radí:

„Vždy si ověřte, jaké má organizátor sportovního kempu zkušenosti s pořádáním podobných aktivit. Pro dobrou výuku je také nutné kvalitní sportovní vybavení v perfektním technickém stavu. Stejně důležité je zjistit si, zda má organizátor kempu k dispozici potřebné zázemí. Při nepříznivém počasí musí mít zřizovatel sportovního kempu možnost nabídnout vhodné vnitřní prostory. Než dítě svěříte neznámým lektorům, neváhejte si prověřit jejich odbornost. Zeptejte se jich na metodiku, abyste měli jistotu, že se vaše dítko bude nejen bavit, ale také se něčemu naučí. A vždy se ptejte na znalost první pomoci. Při sportování dětem vyhládne, proto je dobré předem si ověřit, jaké stravování pro ně organizátor kempu zajistil. Pokud by to měl být oběd v podobě párku v rohlíku, bude lepší poohlédnout se jinde. Ohlídejte si také, zda je pro děti zajištěn pravidelný pitný režim. Ten je v současných parných létech opravdu nezbytný! Solidní organizátory poznáte i podle toho, že mají storno podmínky pro případ, kdy dítě onemocní, nastavené tak, abyste měli možnost si za uhrazené peníze alespoň vybrat náhradní termín nebo aktivitu. Pro rodiče malých dětí jsou velkou výhodou kempy, které netrvají celý den, ale jsou jen půldenní. Takové jsou i naše kurzy v Monkey’s Gym.“

Zdroj informací: www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*