Wellness znamená dobré bytí, které si dnes už rádi dopřejeme i my, Češi. Proto jsme vám našli osm výjimečných míst v Evropě s návodem na relaxaci, kterou jste (nejspíš) ještě nevyzkoušeli. A nebojte se, užijete si to tu i s dětmi!

VEĽKÝ MEDER: ZÁZRAKY V SOLNÉ JESKYNI
Termalpark Veľký Meder se nachází mezi Dunajskou Středou a Komárnem, 10 km od maďarských hranic a 65 km od Bratislavy. Mají zde devět bazénů s termální vodou a teplotou 26 až 38 stupňů Celsia. O tomto místě se říká, že je zázračné. Lidé si sem jezdí léčit pohybové ústrojí a vy se tu minimálně pořádně zregenerujete. Zajděte si do solné jeskyně, kterou tvoří přírodní kvádry soli z pakistánských a polských solných hutí. Na podlaze je rozsypaná mořská sůl z Mrtvého a Jaderského moře. Ovzduší je nasycené vysokou koncentrací soli s obsahem jódu, brómu, draslíku, vápníku, hořčíku, železa a dalších prvků, zní tady relaxační hudba. Co dodat? Za 45 minut jste nový člověk. Ve zrekonstruovaném krytém komplexu najdete hned čtyři bazény, perličkovou koupel, nejrůznější masáže, biosolárium, saunový svět, bioptronovou léčbu, kosmetický salon, magnetoterapii Bemer, termoakupresurní masážní lůžko, aquaaerobik, samoobslužnou restauraci a bar.
VSTUPNÉ: Celodenní po–pá: dospělí 7 EUR, děti do 15 let 5 EUR, rodinný balíček 2+1 15 EUR. Celodenní so–ne: dospělí 8 EUR, děti do 15 let 6 EUR, rodinný balíček 2+1 17,50 EUR.
PŘÍJEZD: Po dálnici D1 na Bratislavu – Dolný Štál – Veľký Meděr, z Prahy cca 400 km

VÍCE INFORMACÍ: TERMÁL Promenáda 3221/20, 932 01 Veľký Meder, SR tel. +421 31 555 21 04 www.termalsro.sk, www.slovakia.travel, www.sacr.sk

O autorovi: Zuzana Rybářová (255 dalších článků)

Mgr. Zuzana Rybářová, mediální konzultant a zároveň známá novinářka zaměřující se na cestovatelský sektor. Pracovala mj. jako šéfredaktorka časopisu Travel Digest, dnes je sama sobě šéfem v kreativní agentuře Amaze.cz, v níž působí především jako konzultantka v oboru Public relations. A samozřejmě: vede portál Malý Dobrodruh.cz a je pravidelným hostem pořadu Sama doma České televize. Více si o ní můžete přečíst zde: Zuzana Rybářová - profil.


(Visited 225 times, 1 visits today)

Související články

Comments are closed.