Wellness znamená dobré bytí, které si dnes už rádi dopřejeme i my, Češi. Proto jsme vám našli osm výjimečných míst v Evropě s návodem na relaxaci, kterou jste (nejspíš) ještě nevyzkoušeli. A nebojte se, užijete si to tu i s dětmi!

TURRACHER HÖHE: HAMAM LEPŠÍ NEŽ V TURECKU
Na zamrzlém horském jezeře Turrach se prohánějí běžkaři a vy se koupete kousek od nich, jako by se nechumelilo. Utopie? Sen? Ba ne, realita, kterou si můžete dopřát na hranicích Štýrska a Korutan, pod bílými čepicemi Alp. Pravda, na chvíli se vám může zdát, že jste se ocitli v Turecku – zdejší turecké lázně jsou dokonalé! Hamam začíná důkladným třením celého těla hrubou žínkou, pokračuje jemným hlazením pěnovými obláčky, hnětením všemožných svalů, kloubů i hlavy, poléváním teplou vodou a končí ledovou „oblevou“. To když na vás tellak bez uzardění chrstne mísu studené vody a vy se nestačíte divit, jak je to příjemné… Určitě se nechte pozvat i do červené čtyřpatrové čínské věže, jejíž vchod hlídají draci. V minutě přeladíte na program klidu, čajových obřadů, jógy a vlídné blaženosti a všechny starosti se zázračně rozplynou.
CO TADY DĚLAT: V nadmořské výšce 2000 metrů začíná 1,6 kilometru dlouhá klikatá sáňkařská dráha. Za 6 eur si vychutnáte atraktivní adrenalinovou jízdu s výškovým rozdílem 185 m, kde bez brzdění dosáhnete až čtyřicetikilometrové rychlosti.
PŘÍJEZD: Z Prahy jeďte přes Mnichov, Salcburk a Bischofshofen na Villach a Predlitz do Turracher Höhe, 670 km zvládnete za 7 hodin.
Z Brna přes Bratislavu je trasa o 170 km kratší, trvá 5,5 hodiny.
UBYTOVÁNÍ: Hotel Hochschober Familie Leeb und Klein 9565 Turracher Höhe 5 Rakousko Tel. +43(0)4275-8213
DALŠÍ INFORMACE: www.hochschober.at

Comments are closed.