Wellness znamená dobré bytí, které si dnes už rádi dopřejeme i my, Češi. Proto jsme vám našli osm výjimečných míst v Evropě s návodem na relaxaci, kterou jste (nejspíš) ještě nevyzkoušeli. A nebojte se, užijete si to tu i s dětmi!

DOLNÝ KUBÍN: SLOVENSKÉ MRTVÉ MOŘE
Ano, asi se divíte, co to má znamenat. Ne neděste se, zemské desky se nijak tragicky neposunuly. To jen ve slovenském aquaparku v Dolním Kubíně dokáží díky speciálním minerálům, zvukovým a vizuálním efektům navodit dokonalou imitaci atmosféry Mrtvého moře. A věřte, že odjíždět odsud budete jako znovuzrození. V Dolním Kubíně u slovenské Oravy byl právě otevřen moderní aquapark, který zahrnuje také unikátní wellness centrum. AquaRelax je vybaven nerezovými bazény, které jsou napuštěné křišťálově čistou vodou, jež je šetrná k plavkám i pokožce. Najdete zde všechny možné druhy saun, nejrůznější masáže a na chvíli se ocitnete u moře. Vyzkoušejte některou ze zdejších speciálních relaxačních masáží – vybírat si můžete z klasické, relaxační, anticelulitidní, detoxikační, lymfomasáží, masáží lávovými kameny anebo třeba reflexní masáží nohou či zad. Součástí procedur je poležení ve vibrační masážní vaně a léčivé zábaly na sucho. Navíc tady můžete zkusit plynové injekce, laser, magnetoterapii.
CO TADY DĚLAT: Těm aktivnějším je k dispozici plavecký 25m bazén se startovacími bloky, velký relaxační a dětský bazén, vířivky, masážní sprchy, vodní hřib, tobogany, skluzavka, divoká řeka či dokonce houpací záliv. Součástí aquaparku jsou restaurace, dětský koutek, rehabilitační centrum a fitness.
OTVÍRACÍ HODINY: Po–Ne: 10.00 – 22.00
VSTUPNÉ: Vodní svět: 12 EUR/3 hodiny, každá další hodina 4 EUR, celý den 17 EUR
PŘÍJEZD: Po D1 na Žilinu, Kralovany až Dolný Kubín, z Prahy cca 470 km.
VÍCE INFORMACÍ: AquaRelax Dolný Kubín Ulica športovcov 1182/5 026 01 Dolný Kubín, SR tel. +421 907 956 539 www.aquakubin.sk, www.slovakia.travel

Comments are closed.