Wellness znamená dobré bytí, které si dnes už rádi dopřejeme i my, Češi. Proto jsme vám našli osm výjimečných míst v Evropě s návodem na relaxaci, kterou jste (nejspíš) ještě nevyzkoušeli. A nebojte se, užijete si to tu i s dětmi!

ZELL IM ZILLERTAL: HORKÁ LÁZEŇ V KAMENNÉM OLEJI
Týden pobytu v hotelu Theresa změní váš život k lepšímu. Poznáte jednoduchý princip výživy, který bezbolestně a účinně zkvalitní vaši životosprávu, pochutnáte si na mistrovské kuchyni a zbavíte se bolavých zad, kolen nebo loktů. To snad stojí za vyzkoušení… Spojit zimní sporty s večerním saunováním je báječné – ale léčivá relaxační koupel v hotelu Theresa nabízí víc: dvacetiminutové poležení v dřevěné kádi s kamenným olejem rozpuštěným v horké vodě. Druhý den na sjezdovce vás nic nebolí. Může za to síla pravěkých minerálů z olejové břidlice, která se tady těží. Další perla září v osobě šéfkuchaře a aktivního sportovce Stefana, který rozumí výživě a umí (si) poradit se životosprávou. Kdo si oblíbí jeho chytrý způsob stravování, ztratí chuť na sladké, zeštíhlí a získá energii. A věřte, že podlehnout Stefanově mistrovské bio kuchyni je tak snadné.
CO TADY DĚLAT: Vlastníte-li lovecký lístek, můžete vyrazit se Stefanem do jeho loveckého revíru a večer si už pochutnávat na úlovku. Sportovní labužníci zase využijí šest špičkových lyžařských areálů začínajících na kraji údolí v 550 metrech a končících na ledovci Hintertux v neuvěřitelné výšce 3250 metrů nad mořem.
PŘÍJEZD: Z Prahy (534 km) za 5 hodin přes Rozvadov, Mnichov a Kufstein, po A12 na Innsbruck, výjezd na Zell im Zillertal.
Z Brna přes Bratislavu, Linec, Salcburk a Kufstein trvá cesta 6,5 hodiny.
UBYTOVÁNÍ: THERESA – Wellness & Spa Hotel A – 6280 Zell im Zillertal Tel. +43 5282 2286 0 V hotelu se neúčtují přirážky za jednolůžkové pokoje.
DALŠÍ INFORMACE: www.kamenny-olej.cz, www.theresa.at

Comments are closed.