Wellness znamená dobré bytí, které si dnes už rádi dopřejeme i my, Češi. Proto jsme vám našli osm výjimečných míst v Evropě s návodem na relaxaci, kterou jste (nejspíš) ještě nevyzkoušeli. A nebojte se, užijete si to tu i s dětmi!

ACHENSEE: NABÍJEČKA SMYSLŮ
Blahodárný spánek v ložnici z limbového dřeva patří k jedinečným, ale zdaleka ne jediným zážitkům v tyrolské wellness oáze Alpenrose. Další body sbírá tenhle čtyřhvězdičkový hotel za mystickou solnou lázeň ve skále nebo za trnkovou „haki“ masáž pro přetížené hlavy a unavená ramena. Představte si osvětlenou přírodní jeskyni se slanou vodou, ve které se vznášíte jako na vlnách Mrtvého moře. Má příjemných 34 stupňů a minerální soli v ní obsažené zaručují uvolnění. Po koupeli vás čeká hluboký spánek v limbové ložnici, při kterém se díky vzácnému dřevu zpomalí srdeční frekvence až o 3500 tepů za noc a stres mizí. Alpenrose má v záloze ještě jednu specialitku: masáž Haki stretch & relax. Používá se při ní teplý sezamový olej smíchaný s čínským olejem, mátou a přírodní léčivkou – trnkou. Cílem je dosáhnout hlubokého uvolnění ve stavu alfa, snížit bolesti hlavy, šíje i zad a posílit imunitu. Za necelou hodinu a 60 eur pochopíte, proč je v hotelu tak plno… A zatímco rodiče si užívají lázeňské procedury, ratolesti řádí na diskotéce či ve Fun Parku – samozřejmě pod dohledem.
CO TADY DĚLAT: Oblast Achensee je ráj pro běžkaře. Mezi majestátními horskými hřbety pohoří Rofan a Karwendel se nachází 150kilometrová síť běžeckých tratí ve všech stupních obtížnosti.
PŘÍJEZD: Z Prahy po A6 a A93 přes Mnichov a Kufstein, A12 na Wiesing/ Innsbruck, výjezd na silnici č. 181.
UBYTOVÁNÍ: Wellnessresidenz Alpenrose 6212 Maurach/Achensee, Rakousko www.alpenrose.at

Comments are closed.