Wellness znamená dobré bytí, které si dnes už rádi dopřejeme i my, Češi. Proto jsme vám našli osm výjimečných míst v Evropě s návodem na relaxaci, kterou jste (nejspíš) ještě nevyzkoušeli. A nebojte se, užijete si to tu i s dětmi!

TURČIANSKE TEPLICE: ZKUSTE UNIKÁTNÍ KOUPELE
Celoroční termální vodní park v Turčianských Teplicích je propojený s unikátním SPA&AQUAPARK centrem, kde mají dva velice zajímavé bazény: stojí totiž přímo na léčivých pramenech a vy si v nich dopřejte tzv. Červenou nebo třeba Lidovou koupel, které prý probudí všechny vaše smysly. Co zde stojí za to, je Vitální svět s bylinkovými parními koupelemi, ayurvedou (orientální masážní procedurou) a masérskými boxy. My doporučujeme vyzkoušet Rasul, což je pět procedur v jednom: bahenní zábal, suchá sauna, peeling, parní sauna a inhalace.
Při vstupu se rozhodněte pro jeden ze zkrášlovacích či zdravotních zábalů, např. léčivé bahno, peeling z řas apod. Výlučně pro vás připravený zábal si sami, případně za pomoci partnera, nanesete na tělo v tenké vrstvě, ruce si umyjete ve fontánce a pak si odpočinete ve vyhřívaném křesle.
CO TADY DĚLAT: Červené koupele se konají v klidovém bazénu s teplotou vody 38 °C, ty Lidové v rehabilitačním bazénu s teplotou vody 33 °C, kde jsou umístěny vodní chrliče a masážní trysky. Areál SPA je spojovacím mostem propojený s aquaparkem s vodními atrakcemi.
VSTUPNÉ: 3 hodiny 12,98 EUR, celodenní 16,60 EUR, děti mají 50% slevu, rodinné 2+2 32,86 EUR.
PŘÍJEZD: Po D1 směr Prievidza, Nitranské Pravno – Turčianske Teplice.
VÍCE INFORMACÍ: Slovenské liečebné kúpele Turčianske Teplice, ul. SNP 519, tel. +421 43 491 3111 www.aquapark.therme.sk, www.slovakia.travel

 

Comments are closed.