Je vaše dítě u učení často znechucené a nedokáže udržet pozornost? Chtěli byste mu pomoct, ale nevíte jak? Neztrácejte naději, protože tu je studijní centrum Basic, které se specializuje na pomoc dětem s poruchami učení.

Poruchy učení, Malý dobrodruh
I dyslektik či dysgrafik může mít život jednodušší. Stačí jen individuální přístup. Foto: www.basic.cz.

Dyslexie (dysgrafie, dysortografie…) – pro někoho neznámý pojem, pro jiného diagnóza a pro další třeba i velmi velký problém. Projevuje se mnohými způsoby – zaměňování písmen, jejich zrcadlové vnímání, domýšlení slov a v neposlední řadě neschopnost dítěte samostatně se učit. Tento problém se týká především našich dětí, naší budoucí generace.

Krutá realita

To vše provází stres, nervozita, napětí – a to nejen u dětí, ale i u jejich rodičů. Tím se pak vytváří psychické bloky, které můžou dítě poznamenat na celý život. Je jen na nás, zda to budeme přehlížet, nebo se k problému postavíme rázně a nenecháme děti v jejich trápení a nejistotě. Nespokojme se proto jen s „nálepkou“, že je naše dítě dyslektik či dysgrafik. Ano, má sice zlepšené známky a individuální studijní plán, ale musíme si uvědomit realitu, že život žádné úlevy uznávat nebude! Je to kruté, ale pravdivé.

Kurzy, které pomáhají

Kurzy jsou určené dětem od první třídy, u kterých se začne objevovat nějaký problém a jejichž rodiče si uvědomují, jak je důležité nenechat problém narůst. Kromě těchto nejmladších pak průběžně všechny věkové kategorie, vždyť potíže ve studiu mohou nastat kdykoliv. Na doučování dochází také hodně žáků z druhého stupně, kteří nemají prospěch podle svých představ a chtějí se dostat na střední školu. Dále pracujeme i s dospělými, kterým nezvládnuté školní základy dělají potíže v zaměstnání, dalším vzdělávání nebo při domácím učení s dětmi. Učitel se po celou dobu věnuje pouze jednomu dítěti, případně dvojici, ale stále jde o individuální přístup. Proto dokážeme přesně diagnostikovat problém a řešit ho.

Budoucnost lidstva

„Děti dneška se stanou civilizací zítřka“, a proto bychom měli být velmi rozvážní, než o nějakém dítěti řekneme, že je hloupé – a tak ho na zbytek života odsoudíme. Pokud dáme dětem pochopení a pomocnou ruku, několikanásobně se nám to vrátí zpět. Když vidím, že dítě dělá pokroky, získá jistotu a v rodině díky tomu zavládne pohoda, je mi dobře u srdce. Vždyť co může být pro učitele a rodiče radostnější než rozzářené oči a úsměv na tváři dítěte, které mělo dříve zdravotní problémy, stresy a neumělo se zasmát.

Další informace naleznete na  www.basic.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*