Když se venku ochladí a pískoviště a klouzačky osiří, přemýšlíme, jak malé děti zabavit. Což takhle vyrazit s nimi do bazénu? Do takového, kde se o ně nebudeme bát, a který je zařízený i pro ty několikaměsíční. Právě takové má k dispozici Baby Club Juklík, který kromě tradičních plaveckých kurzů nově nabízí i volné hodiny pro veřejnost.

Místo na hřiště do bazénu! (Foto: www.juklik.cz)

„Vymyslet pro malé děti program, když je venku sluníčko a teplo, to je celkem snadné. Ale zabavit je v zimě, to je mnohem náročnější. I na to jsme mysleli, když jsme se rozhodli rozšířit naši nabídku a pořádat od letošního září kromě tradičních kurzů plavání a dalších aktivit i volné hodiny pro veřejnost. Rodiče si tak můžou jít s malým miminkem na hodinku zaplavat a zadovádět do bazénu, který je k tomu uzpůsobený, splňuje ty nejpřísnější hygienické normy a má i dokonale vybavené zázemí. Jen je důležité si vybraný termín předem rezervovat a počkat na jeho potvrzení, protože zájem je velký a kapacita bazénů omezená,“ říká na úvod Štěpánka Štrougalová, zakladatelka plaveckého centra Baby Club Juklík, které dnes patří k nejrespektovanějším plaveckým klubům v republice, s největší zkušeností s provozem malých bazénů pro děti.

Už od 5 měsíců!

Máte-li doma opravdu mladého plaváčka, který už ale oslavil 5 měsíců, vydejte se s ním do bazénu Juklík na Praze 10. Najdete tu nejen krásný bazén plný lákavých barevných hraček a pomůcek, ze kterých bude nadšený, ale také zázemí přizpůsobené dětem tohoto věku. Samozřejmostí jsou přebalovací pulty, nočníky, ohrádky a maminky ocení i klidnější oddělení na kojení.

Dětem od 18 měsíců je pak určen větší bazén Juklík na Praze 5, který má také perfektně vybavené zázemí, ale už přizpůsobené starším dětem. Stejně jako v bazénu pro nejmenší i tady najdou děti spoustu zajímavých pomůcek a hraček, s nimiž je plavání ještě zábavnější.

„Všechny hračky a pomůcky jsou samozřejmě návštěvníkům ve volných hodinách plně k dispozici, a ti je také při dovádění s dětmi ve vodě rádi využívají. Jen bych chtěla zdůraznit, že při hodinách volného plavání se nejedná o lekce vedené trenéry, proto je u dětí všech věkových kategorií naprosto nutná neustálá přítomnost rodičů, kteří mají za své děti plnou zodpovědnost,“ připomíná Štěpánka Štrougalová zásadní rozdíl oproti plaveckým kurzům, kdy má program a plaveckou výuku plně v kompetenci trenér.

Plavání v Juklíku
Radost z plavání mohou mít všechny děti. Foto: www.juklik.cz

Zábava ve vodě i na suchu

V ceně návštěvy je kromě 60 minut pobytu ve vodě zahrnuto také 30 minut „na suchu“ před koupáním a 60 minut po koupání, kdy se děti můžou hezky zabavit a také dobře aklimatizovat v herně před odchodem domů. Rodiče si zatím mohou vychutnat zaslouženou kávu nebo koupit na baru dětem něco malého k snědku.

„Určitě bych se přimlouvala za to, aby rodiče s dětmi hned po plavání neodcházeli, ale využili hodinu, kterou mají v ceně, pro pobyt v herně. Nejen, že by byla škoda, kdyby si děti nemohly pohrát s kamarády a prozkoumat všechny ty krásné hračky, které tu jsou k dispozici, ale tenhle čas je hlavně důležitý pro jejich aklimatizaci. Voda v našich bazénech má příjemných 29-30 stupňů, stejně tak v ostatních prostorách je hezky teplo. Není důvod, aby měl někdo obavy, že z návštěvy bazénu může dítě nastydnout. Je to spíš naopak – pravidelné plavání pomáhá posilovat imunitu. Co však považuji za důležité, je naučit se jednu zásadu – po koupání musí být nejen tělo, ale hlavně hlava v suchu a teple. Proto dětem po koupání dokonale vysušte vlásky (fény jsou v Juklíku samozřejmě k dispozici) a na hlavičku dejte teplou čepici. A vůbec není na škodu, když dětem, které už běhají, přibalíte náhradní ponožky. Často se totiž stane, že už oblečené dítě šlápne na mokrou podlahu. A jít pak v mokrých ponožkách domů, to by také zavánělo nastydnutím,“ dělí se o své zkušenosti Štěpánka Štrougalová z plaveckého centra Baby Club Juklík, která je sama také čtyřnásobnou maminkou.

Štěpánka Štrougalová
Štěpánka Štrougalová z pražského Baby Clubu Juklík, dětského centra, které je od roku 1988 průkopníkem v metodice kojeneckého plavání.

Seznam termínů pro volné plavání najdete zde: https://www.juklik.cz/volne-plavani-2022

Baby Club Juklík je dětské centrum, které je od roku 1988 průkopníkem v metodice kojeneckého plavání a konzultantem při tvorbě jeho hygienických norem. Dnes provozuje několik bazénů, a kromě plavání pro nejmenší nabízí kvalitní plaveckou školu pro starší děti, plavání pro těhotné, aqua-aerobic a zábavné i vzdělávací aktivity pro rodiny. Více na www.juklik.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*