Zajistit dětem dohled a program po celou dobu prázdnin, bývá pro pracující rodiče velmi náročné. Velkou pomoc pro ně proto představují příměstské kempy a také dopolední prázdninové programy pro nejmenší děti, kde není nutná dlouhodobá rezervace, a kam mohou děti přihlásit třeba jen 48 hodin před konáním akce.

„O sportovně zaměřené programy, které pořádáme pro děti během letních prázdnin, je mezi rodiči velký zájem. Vědí, že děti se rozhodně nebudou nudit, navíc pohybové aktivity představují to nejlepší pro jejich zdraví a kondici. Kromě různě zaměřených příměstských kempů pro děti od 4 do 10 let, z nichž asi nejpopulárnější jsou In-line kempy (výuka jízdy na kolečkových bruslích), jsme letos opět připravili i sportovní dopolední bloky pro nejmenší děti od 3 let. Do této pohybové školičky nemusí rodiče své děti přihlašovat plánovaně s velkým časovým předstihem, ale naopak můžou využít možnosti přihlásit je jen 48 hodin před samotnou akcí. Z mnoha pozitivních reakcí rodičů víme, že tuto možnost velmi vítají a rádi ji využívají. Znamená pro ně totiž flexibilní řešení třeba v případě, kdy potřebují rychle vyřešit „hlídání“ svého potomka, například když babička onemocní nebo se mamince změní pracovní směna z odpolední na dopolední,“ vysvětluje Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym, kde je základem kvalitní metodika cvičení, profesionální přístup a zábavná forma.

Monkey´s Gym - Letní příměstské kempy
Zábavné dopolední bloky plné cvičení a zábavy s opičkou Lolou. Foto: www.monkeysgym.cz

Opička Lola děti rozhýbe i rozesměje

Zábavné dopolední bloky plné cvičení a zábavy s názvem Letní pohybová školička s Lolou probíhají vždy od 8.30 do 13.00 v Monkey´s Gym HARFA na Praze 9 a Monkey´s Gym ŠESTKA na Praze 6. Lektoři, kteří mají zkušenosti s prací s malými dětmi, připravují pro malé cvičence pestrý a zábavný program, při kterém si děti zdokonalují své pohybové schopnosti a učí se novým dovednostem. Vždy ale zábavnou a příjemnou formou, takže si ani neuvědomují, že se vlastně učí. Na každé lekci je přítomná malá skupina dětí – pouze 5 až 7 cvičenců – což je z hlediska výuky i bezpečnosti optimální.

„Každý blok se skládá z několika pohybových aktivit, které probíhají v tělocvičně i na venkovním hřišti a jsou doplněny o tvořivou dílnu. Ta plní roli přestávky, odpočinku mezi cvičením, a kreativní výtvory, které si při ní děti vytvoří, si pak samozřejmě mohou odnést domů. Hodně času trávíme venku hraním sportovních her. Děti se u nás dokonale vyřádí a vždy se i naučí něco nového,“ říká Kristýna Přibylová z Monkey´s Gym s doplněním, že pro děti je po celou dobu pobytu ve školičce zajištěn pitný režim, dopolední svačina, a pokud mají rodiče zájem, zajistí pro jejich děti také oběd.

Tip: Než děti nastoupí do sportovních příměstských kempů nebo než je v tělocvičně přivítá opička Lola, mohou si společně s dalšími dětmi zacvičit podle videa na https://www.facebook.com/monkeysgym/

Monkey´s Gym jsou tělocvičny šité na míru dětem, kde základem je kvalitní metodika cvičení, profesionální přístup a zábavná forma. Moderní prostor je vybaven nářadím určeným přímo pro děti – gymnastické kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, zábavné barevné a měkké cvičební prvky nebo horolezecká stěna. Trénuje se obratnost i rychlost, hrají se hry s míčem i sportovní hry. Lektoři kladou důraz na respekt ke správnému psychomotorickému vývoji u dětí a jejich individuálním dispozicím. Tělocvičny Monkeyˈs Gym najdete v Praze v obchodním centru Galerie Harfa, obchodním centru Šestka a v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách.

Více na www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*