Pohybové kroužky, které pořádají profesionální dětské tělocvičny, podporují všestranný rozvoj těla a učí děti správným pohybovým návykům. Zároveň jsou účinnou prevencí úrazů – pravidelně sportující děti mají zažité pohybové vzorce, rozvinuté svaly a umí správně padat.

Monkeys Gym děti
Pohybové kroužky podporují všestranný rozvoj těla. Foto: www.monkeysgym.cz

„Organizované cvičení podporuje u dětí všestranný rozvoj těla, učí je správným pohybovým návykům a dává jim základ k dalšímu sportování nebo i dovádění ve volném čase. Děti, které pravidelně sportují, mají zažité pohybové vzorce, rozvinuté svaly, jsou vybavené „uměním správně padat“… To vše jim pomáhá při jakékoli jiné pohybové aktivitě. V lekcích se naučí základy všeho, co pak mohou využít při dovádění venku – hody, skoky, základy běhu, rovnovážné aktivity, bezpečný pohyb ve výškách a mnoho dalších dovedností,“ říká Kristýna Přibylová z dětských profesionálních tělocvičen Monkey´s Gym.

Kladina i švédská bedna

A které cvičební nářadí děti nejvíc baví a cvičení s ním se dá dobře napodobit venku v přírodě? „Děti u nás rozhodně nejvíce baví cvičení na nářadí, jako je kladina, žebřiny, bradla, a pak také hraní sportovních her. Obojí je pro ně skvělou průpravou pro hry venku – místo kladiny použijí spadlý kmen stromu nebo třeba obrubník u chodníku, lezení po žebřinách nahradí venku lezením na strom nebo na prolézačce v parku, naučené hry mohou použít při hraní s kamarády. V lekcích pro děti od 4 let zařazujeme také přeskok přes švédskou bednu – dovednost, která se dětem při hraní venku zaručeně hodí,“ odpovídá Kristýna Přibylová.

Trampolína ano, ale…

Děti milují skákání, a trampolíny se tak pomalu stávají nezbytnou součástí zahrad. Jak se na jejich funkci a využití dívá zakladatelka profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym?

„Trampolíny zařazujeme do hodin pravidelně proto, aby si děti mohly tento typ pohybu osvojit a při skákání venku již byly alespoň trochu připravené. Nicméně přísně dbáme na dopomoci při skákání a na tom, aby na trampolíně bylo vždy jen jedno dítko. Na trampolínách je totiž obecně nejvíce rizikové, že děti na skákání nejsou dostatečně připravené, nemají zpevněné tělo – při skákání více dětí najednou pak dochází ke srážkám a pádům, které mohou mít následky v podobě vyvrknutí, zlomenin a dalších poranění,“ upozorňuje lektorka.

Děti Monkeys Gym
Důležitá je kvalitní tělocvična a lektoři. Foto: www.monkeysgym.cz

Outdoor dětský kemp

Pro rodiče, kteří ještě přemýšlejí, jak dětem zajistit o prázdninách dozor i vhodnou zábavu, může být dobrým tipem outdoor sportovní kemp pro děti od 5 let. „Kemp se bude konat v přírodě a v parku. Chceme dětem ukázat, co všechno mohou v přírodě zažít, jak si hrát. Každý den se zaměříme na jinou dovednost, budeme jezdit na in-line bruslích i na kole, vyzkoušíme si atletiku ve venkovním prostředí, budeme s dětmi lézt po lanech a vyrazíme i na dětskou lezeckou stěnu. Věříme, že právě takový kemp bude děti bavit, umožní jim vyzkoušet si vše pod vedením lektorů, a to tak, aby pak mohly dovednosti zkoušet i samy nebo s rodiči,“ vysvětluje Kristýna Přibylová z dětských profesionálních tělocvičen Monkey´s Gym. A na otázku, které venkovní sportovní aktivity na zahradě mají rády její vlastní děti, odpovídá: „Moje děti pohyb venku milují – na zahradě jsou to hlavně hry s míčem – fotbal, hod na koš, máme i síť na volejbal, prostřední syn venku trénuje střelbu na hokejovou bránu. Děti hrají rády na schovávanou nebo lezou na strom, dělají si bunkry a podobně. V lese společně házíme šiškami na cíl, chodíme po kládách, děti s oblibou staví domečky pro skřítky nebo běhají slalom mezi stromy.“

Cvičení miminek
Monkey´s Gym jsou tělocvičny šité na míru dětem. Foto: www.monkeysgym.cz

Monkey´s Gym jsou tělocvičny šité na míru dětem, kde základem je kvalitní metodika cvičení, profesionální přístup a zábavná forma. Moderní prostor je vybaven nářadím určeným přímo pro děti – gymnastické kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, zábavné barevné a měkké cvičební prvky nebo horolezecká stěna. Trénuje se obratnost i rychlost, hrají se hry s míčem i sportovní hry. Lektoři kladou důraz na respekt ke správnému psychomotorickému vývoji u dětí a jejich individuálním dispozicím. Tělocvičny Monkeyˈs Gym najdete v Praze v obchodním centru Galerie Harfa, obchodním centru Šestka a v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách.

Více na www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*