Nástup chladného počasí není důvod, aby děti přestaly sportovat venku. Dnešní doba tomu navíc nahrává – na čerstvém vzduchu si utuží imunitu a budou otužilejší. Ve výhodě jsou ty, které už mají pohybovou průpravu z tělocvičen a umějí i správně padat.

Monkeys Gym - skákání přes švihadlo
Zejména menší děti nadchnou nejrůznější přeskoky a hry se švihadlem. Foto: www.monkeysgym.cz

„Není náhodou, že například děti ve skandinávských zemích, kde je pohyb odmalička samozřejmou a zásadní součástí výchovy, tráví i v zimě přestávky na školním hřišti a ve volném čase jsou zvyklé hrát si a sportovat venku, a to celkem za jakéhokoli počasí. Určitě to může být dobrý příklad i pro nás, tím spíš, že počasí u nás je mírnější než v severských zemích, i když bohužel často bez sněhu. Jako výhodu pak vidím, když má dítě při pohybu venku dobrou průpravu z tělocvičny. Pokud si totiž dítě včas aktivuje správné pohybové mechanismy a zvykne si na pravidelný pohyb, kladně se to projeví na jeho celkovém psychomotorickém vývoji. Takové děti jsou celkově motoricky šikovnější, mají lepší koordinaci ruka-oko, stejnoměrně posílené svalstvo a dokážou i lépe padat, protože vědí, co udělat, když ztrácejí rovnováhu,“ vysvětluje Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym.

Pomalé tempo děti nudí, chce to akci!

Pohyb venku je pro děti nepostradatelný, a nyní to platí dvojnásob. Těžko si představit lepší způsob, jak podpořit jejich imunitu, než cvičením a hrou na čerstvém vzduchu. Samotná procházka pomalým tempem ale děti většinou moc nebaví, potřebují akčnější zábavu.

„I na kratší výlet nebo vycházku s sebou bereme míč, házecí talíř, kroužky a švihadlo. A zaručenou zábavu spojenou s pohybem venku u nás představuje hledání kešek. V lese pak děti trénují přeskoky přes pařezy a rovnováhu na kládách. A pokud to teploty dovolí, jedeme všichni na kolech a koloběžkách nebo vyrážíme na cyklostezky na in-liny. Pro děti je zkrátka nejprospěšnější, pokud jsou rodiče ochotní zapojit se do her a sportování s nimi. Jednak jim věnují to nejcennější – svůj čas – a zároveň jim jsou dobrým příkladem. Je skvělé, když děti berou pohyb a sport jako samozřejmou součást života, a není pro ně normou povalování se doma u televize. A je to samozřejmě ještě důležitější v dnešní náročné době, kdy hodně přemýšlíme, jak podpořit jejich imunitu,“ říká Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym, která je sama maminkou tří dětí.

Monkeys Gym děti
Pohybové kroužky podporují všestranný rozvoj těla. Foto: www.monkeysgym.cz

Jak se pozná profesionálně vedený pohybový kurz?

  1. Respektuje vývojové fáze dítěte.
  2. Probíhá tempem, které je dítěti příjemné.
  3. Zahrnuje různorodé aktivity.
  4. Je zábavný.
  5. Má vždy předem stanovenou metodiku lekcí, která se v určitých bodech opakuje (pro děti je to jistota, protože vědí, co bude následovat).
  6. Cvičí se v prostoru, na nářadí a s pomůckami, které jsou určené pouze pro cvičení dětí.
  7. Lekce vedou odborně vzdělaní lektoři.

Monkey´s Gym jsou profesionální dětské tělocvičny, které jsou doslova šité dětem na míru a vybavené kvalitními pomůckami vybíranými speciálně pro potřeby malých cvičenců. Patří mezi ně dětské gymnastické kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, zábavné barevné a měkké cvičební prvky či horolezecká stěna. Tělocvičny Monkey´s Gym vystihuje kvalitní metodika výuky, vlastní moderně vybavené prostory určené pouze dětem, zábavná forma cvičení, malé skupinky, individuální přístup a zkušené lektorky a lektoři. Profesionální dětské tělocvičny Monkeyˈs Gym najdete v Praze v obchodním centru Galerie Harfa, Obchodním centru Šestka a v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách.

Více na www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*