Sportování v Juklíku, Malý dobrodruh
Sportování v Juklíku. Foto: www.juklik.cz

Děti si zdarma zasportují v Juklíku

Lekce unikátního cvičení pro děti zdarma nabízejí v pátek 4. září 2015 od 14 do 18 hodin v pražském Baby Clubu Juklík, kde najdete – kromě bazénu s příjemně teplou vodou a spoustou atrakcí – tělocvičnu Monkey´s Gym navrženou speciálně pro děti. V rámci Dnů otevřených dveří si vaše ratolesti užijí spoustu zábavy na cvičení pod dohledem zkušených instruktorů anebo se spolu můžete vydat na hodinu volného plavání. Děti mohou také celé odpoledne dovádět na sportovištích v prostorné zahradě, zatímco rodiče si odpočinou při dobré kávě. Každého malého sportovce čeká odměna! Více na www.juklik.cz a www.monkeysgym.cz.

Oktoberfest vypukne už 19. září!

Oktoberfest, Malý dobrodruh
Oktoberfest. Foto: Deutsche Zentrale für Tourismus e.V._ – Kiedrowski, Rainer

Na gigantických slavnostech piva v Mnichově nemůže chybět žádný milovník chmelového moku, bavorské kuchyně a lidové zábavy. Festival bude zahájen 19. 9. velkým průvodem účastníků v bavorských krojích na vozech naložených pivem. V poledne bude starostou slavnostně otevřen první sud piva. 20. 9. se můžete vydat na kostýmovou a vojenskou přehlídku, 27. 9. se koná pod širým nebem hudební Oktoberfest a akce končí až 4. 10., kdy budou slavnostně korunováni králové střelecké soutěže, těšit se můžete na salutování a dechovou hudbu. Především se ale na Mariánské louce můžete těšit na pivo tekoucí proudem, lahůdky a spoustu zábavy v obřích stanech a halách. Do Mnichova se pohodlně dostanete dvakrát denně z Prahy a jednou denně z Brna autobusy Business Class Eurolines. Zpáteční Promo jízdenku pořídíte od 900 Kč (z Brna od 1 400 Kč)! Více www.eurolines.cz.

Expreska, Malý dobrodruh
Fitness a sportovní centra nabídnou cvičení zdarma. Foto: www.expreska.cz

Dny fitness: 3 dny plné sportu po celé ČR zdarma!

Jedinečnou příležitost vyzkoušet si zdarma téměř 200 sportovních aktivit a cvičení mohou lidé z celé České republiky od 1. do 3. října, kdy své brány veřejnosti otevře velké množství fitness center a sportovních areálů. Pořadatelé už pátého ročníku akce Dny fitness s Česko se hýbe doufají, že touto akcí znovu „rozpohybují“ český národ. Jednotlivá centra příchozím nabízejí volný vstup do posiloven, tělocvičen, na skupinové lekce a připravují také doprovodný program v podobě konzultací s trenéry, poradenství s lékaři, výživovými poradci, měření tuku a další aktivity spojené se zdravým životním stylem. Pořadatelé mysleli i na děti, pro které vybraná centra pořádají 1. října druhý ročník Dětského dne fitness.

Podle průzkumů je každý druhý Čech ohrožen nadváhou či obezitou. Projektem Dny Fitness chtějí jeho organizátoři pomoct začlenit zdravý životní styl a hlavně pohyb do jejich každodenního života. „Naším cílem je v lidech zakořenit myšlenku pravidelné přiměřené fyzické aktivity a nastartovat tak proces ozdravení tloustnoucí české populace, která v nedávném celosvětovém průzkumu obezity skončila na alarmujícím devátém místě,“ varuje Jana Havrdová. Více informací o akci a seznam zapojených sportovišť najdete na www.dnyfitness.cz

Slavnosti jablek v Nebespánu

Pečená jablka, Malý dobrodruh
Pečená jablka. Foto: www.nebespan.cz

Máte rádi jablka? Přijeďte si je o víkendu 3. a 4. října užít ve všech jejich barevných i chutných podobách do Nebespánu v Kašperských Horách! Přímo před Nebespánem se bude o tomto víkendu lisovat úplně čerstvý domácí mošt, který si mohou zájemci hned odnést domů. Pro děti bude zase připravena hezká výtvarná dílna, jak jinak než s jablky! „Kuchař Lukáš bude připravovat skvělé recepty s jablky a ochutnáte i staré šumavské speciality, ve kterých se používala právě jablka. Od cukrářky Jany se můžete se těšit například na teplý jablečný crumble, pravý francouzský tarte tatin nebo jablkové kroužky v těstíčku s vanilkovou omáčkou. Barman Martin zase připraví výborný svařený jablečný mošt s hruškovicí a nabídneme vám také jablečný cider,“ láká Sabina Kmecová z Nebespán café & apartments. Abyste dostáli britskému rčení „Jedno jablko denně zahání lékaře“, budete se moct zdravím zásobit i na cestu domů: ke koupi budou výtečná čerstvá jablka z Bavorova, skvělé jablečné čaje, domácí jablečné chutney, čerstvé jablečné křížaly, jablečné sušenky nebo pečená jablka s marcipánem. Více na www.nebespan.cz

In-line bruslení, Malý dobrodruh
Děti se naučí bruslit a i další nové věci. Foto: www.monkeysgym.cz

Kurzy in-line bruslení Monkey´s Gym

Úspěšný prázdninový kemp in-line bruslení Monkey´s Gym pokračuje víkendovými kurzy v září i říjnu na obou pobočkách: na Praze 5 v Baby Clubu Juklík i na Praze 9 v Harfě. Malí kolečkáři si na kurzu osvěží stávající dovednosti a naučí se i spoustu nového. Každý kurz obsahuje dva bloky bruslení s přestávkou a svačinkou. Dva zkušení lektoři s asistentem na začátku otestují úroveň dovedností dětí a rozdělí je do skupin. Je tedy úplně jedno, zda máte doma začátečníka nebo pokročilého jezdce. Profesionálně vedené lekce zahájíme rozcvičkou a bezpečnými „ťapacími“ pokusy na travnaté ploše. Postupně pak budeme společně techniku zdokonalovat. Učení na bruslích nesmí nudit ani bolet. Máme proto spoustu pomůcek, které usnadní první krůčky. Samozřejmostí jsou různé hry (jízda mezi kužely, střelba na bránu) tak, aby se dítě od začátku hlavně bavilo. A na závěr dostanou všichni diplom o absolvování a medaili! Více na www.monkeysgym.cz a www.juklik.cz.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*