Hravé, barevné prostředí plné zajímavých cvičebních prvků a nářadí je pro malé děti tou nejlepší pozvánkou ke cvičení. V profesionálních dětských tělocvičnách to dobře vědí, takže děti sem chodí velmi rády. Také se tu hodně naučí, protože cvičí podle speciálně zpracované metodiky a pod vedením odborně vzdělaných instruktorů.

Monkeys Gym - děti na kladině
Nácvik dopadu je nutné zařadit hned od chvíle, kdy s dětmi trénujeme skoky z výšky, Foto: www.monkeysgym.cz

„Kojenci, batolata i mladší děti až do předškolního věku potřebují pro aklimatizaci na nové činnosti prostředí, ve kterém se cítí bezpečně. Platí to samozřejmě i pro cvičení. Potřebují prostor, který je určen jen jim, kam bez zaváhání vběhnou, protože je baví a láká. Čím? Veselým, barevným interiérem, měkkými cvičebními prvky, a třeba již předem připravenou opičí dráhou, na které se mohou na úvod hodiny do sytosti vydovádět,“ říká Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym, které u nás fungují už osmým rokem a jsou určené dětem od 6 měsíců do 7 let.

Koncept pohybové všestrannosti, se kterým odborníci v profesionálních tělocvičnách pracují, a na němž je speciálně zpracovaná metodika cvičení postavená, zahrnuje vše, co si děti musí v prvních letech svého života v oblasti sportu osvojit. Pro úspěch výuky je taková metodika úplným základem. A protože se jedná o hravou formu, děti ani nepoznají, že se něco učí, a přitom se dobře baví.

Tělocvičny Monkey´s Gym
Monkey´s Gym jsou tělocvičny šité na míru dětem. Foto: www.pixpo.cz

Padat do měkkého

Aby si děti odnášely ze cvičení jen samé příjemné zážitky, je třeba udělat maximum pro prevenci úrazu a poranění. Proto má správná dětská tělocvična povrch pokrytý speciálním kobercem, který je zárukou měkkých dopadů a minimalizuje bolesti při pádech, jimž se při cvičení a pohybových hrách nelze zcela vyhnout.

Profesionální dětské tělocvičny mají ještě jednu velkou výhodu oproti těm běžným. Děti zde cvičí na opravdovém gymnastickém nářadí, které je však zcela přizpůsobeno jejich potřebám.  Ve vybavení nechybí kladina, žebřiny, bradla, trampolína ani lavička. V tělocvičně je také vždy dostatek místa pro bezpečnou výuku kotoulu a přiměřeně velký prostor pro trénink základních gymnastických cviků, kvalitní rozcvičku a míčové hry.

„V prostředí, které je speciálně vytvořené pro potřeby malých sportovců, se děti učí novým dovednostem mnohem rychleji. I pro rodiče je takový prostor výhodou, protože nemusí mít o děti strach. Nikde na ně nečíhají žádné nástrahy, nehrozí, že do něčeho tvrdého narazí nebo na ně spadne něco z vybavení, které je běžné ve velkých tělocvičnách pro dospělé,“ vysvětluje Kristýna Přibylová z Monkey´s Gym.

Kristýna Přibylová Monkeys Gym
Kristýna Přibylová z dětských tělocvičen Monkeyˈs Gym. Foto: www.monkeysgym.cz

Jak to vzniklo?

Nápad vybudovat v Praze profesionální dětské tělocvičny se zrodil v hlavě Kristýny Přibylové před sedmi lety. „Moderní tělocvična pro děti mně osobně v Praze velmi chyběla. Tehdy byly mému synovi dva roky, byl velmi živý a pohybově nadaný. Marně jsem pro něj ale hledala kvalitní cvičení, kam bychom mohli pravidelně docházet. A protože jsem znala podobné koncepty profesionálních dětských tělocvičen ze zahraničí, kde se mi moc líbily, rozhodla jsem se přenést tuto myšlenku i k nám. Náplň cvičení je ovšem od počátku naším know-how a samozřejmě respektuje zdejší regionální podmínky a zvyklosti,“ přibližuje počátky vzniku projektu Monkey´s Gym jeho zakladatelka Kristýna Přibylová.

Dnes pohybové centrum Monkey´s Gym pořádá kromě mnoha různě zaměřených kurzů cvičení pro děti od 6 měsíců do 7 let také jarní kurzy bruslení na in-linech, o letních prázdninách dětské sportovní kempy a v zimě oblíbené kurzy ledního bruslení.

Monkeysgym, Malý dobrodruh
Lekce unikátního cvičení pro děti. Foto: www.monkeysgym.cz

Monkey´s Gym jsou profesionální dětské tělocvičny určené dětem od 6 měsíců do 7 let. Koncept pohybové všestrannosti, na kterém je odborníky speciálně napsaná metodika zdejšího cvičení postavená, zahrnuje vše, co si děti musí v prvních letech svého života v oblasti sportu osvojit. A pro úspěch výuky je taková metodika úplným základem. Děti nadchne zábavné barevné prostředí i hravá forma výuky, při níž odborně vzdělaní lektoři kladou důraz na respekt ke správnému psychomotorickému vývoji dětí a jejich individuálním potřebám.

Tělocvičny Monkeyˈs Gym najdete v Praze v OC Galerie Harfa, OC Šestka a v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách.

Více na www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*