Prázdninové sportovní kempy bývají rychle vyprodané. Už teď je nejvyšší čas vybrat pro děti podle jejich zájmů ten nejvhodnější. Na výběr jsou i specializované, jako atletický, kemp míčových her, taneční, outdoorový, in-line bruslení nebo sportovní všestrannosti. A jak vybrat ten pravý? Přesvědčte se předem o odbornosti a zkušenostech organizace, která sportovní příměstský tábor pořádá.

Sportovní příměstské kempy Monkey´s Gym
Sportovní příměstské kempy Monkey´s Gym. Foto: www.monkeysgym.cz

Sportovně zaměřené kempy patří v posledních letech u dětí i rodičů k těm nejžádanějším, Pokud chcete mít jistotu, že své děti svěřujete lidem, na které je spolehnutí, a kteří je opravdu něco naučí, zjistěte si předem o pořádající organizaci co nejvíc informací.

„Zárukou profesionálně vedeného kempu jsou odborně vzdělaní lektoři, kteří s dětmi pracují i během roku. Brigádníci najatí jen na prázdniny, kteří sice mají snahu, ale chybí jim potřebné zkušenosti a odbornost, nejenže děti mnoho nenaučí, ale svěřit jim dítě je i trochu riskantní. Při sportu se přece jen nelze zcela vyhnout riziku úrazu. Proto se například organizátorů vždy ptejte na zkušenosti trenérů i znalost první pomoci,“ doporučuje Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym, kde už 10. rokem pořádají příměstské tábory se sportovní tématikou pro děti od 3 let.

Základ jsou malé skupiny dětí a propracovaná metodika

Odborníci dobře vědí, že nejlépe se s dětmi pracuje v malých skupinkách, kde se aktivity přizpůsobují věku účastníků a jejich zájmům. Nenechte se tedy obalamutit megalomanskými projekty, při nich většinou vládne zmatek, a na individuální potřeby dětí se příliš nehledí.

Pořadatel příměstského kempu musí mít také k dispozici nejen prostor pro venkovní aktivity, ale i kvalitně vybavené vnitřní zázemí pro případ nepříznivého počasí.

„Všechny naše kempy vedou zkušení kmenoví lektoři, kteří mají praxi s dětmi předškolního a mladšího školního věku. Klademe důraz na individuální přístup a maximální prožitek – každý kemp je obsazen maximálně 15 dětmi, jimž se aktivně věnují vždy 3 trenéři. Kempy probíhají na venkovních hřištích a v tělocvičnách, kde nechybí gymnastické nářadí uzpůsobené dětem na míru i měkké a bezpečné povrchy podlah. Program musí být předem perfektně připravený. Naši lektoři postupují podle léty vypilované metodiky, která je zárukou, že se děti budou dobře bavit, ale zároveň se naučí spoustu nových dovedností. Osvědčilo se nám prokládat jednotlivé bloky hrami a zábavnými soutěžemi. A na závěr každého kempu nachystáme pro malé sportovce překvapení,“ říká Kristýna Přibylová z Monkey´s Gym, která je sama maminkou 3 dětí – a všechny tři samozřejmě kempy postupně absolvovaly.

Monkey´s Gym - sportovní kemp
V Monkey’s Gym pořádáme sportovní kempy už 9 let. Foto: www.monkeysgym.cz

Od tance po outdoor

Nabídka sportovních kempů v Monkey’s Gym je široká. Důležité je vybrat takový, který se nejlépe „trefí“ do zájmů a schopností dítěte.

Nejen malé slečny budou nadšené z Tanečního kempu, kde se naučí základní taneční kroky, zdokonalí se ve vybraných tancích, zahrají si taneční hry a vyzkoušejí si i „diskotékové tance“. Kemp sportovní všestrannosti děti seznámí se základy gymnastiky, lehké atletiky, minigolfu, míčových her, lukostřelby, kroketu, badmintonu, a na řadu přijdou i skoky na trampolíně nebo přetahovaná lanem. Kemp míčových her naučí díky i chlapce důležitým základům manipulace s míčem, a hlavně jim nabídne bližší seznámení s házenou, kopanou, volejbalem, basketbalem, ale i tenisem. Pro děti, které rády běhají a skáčou, je připravený Atletický kemp, na němž získají základní dovednosti v hlavních atletických disciplínách. Každoročně rychle vyprodaný je Kemp in-line bruslení, kde se malí sportovci učí nejen jak správně jezdit na kolečkových bruslích, ale i jak bezpečně padat.

Oblíbenou novinkou posledních let je pak Outdoor sportovní kemp, na který musí být děti vybavené vlastním kolem, helmou, in-line bruslemi a chrániči kolen, loktů a zápěstí.

„Outdoor sportovní kemp doporučuji pro děti od 5 let. Lektoři vyrážejí s dětmi každý den na jiné místo v přírodě, kde je čeká nová sportovní disciplína. Malí sportovci tak pod odborným vedením intenzivně trénují každý den jinou dovednost – in-line brusle, kolo, lezení, vyzkouší si venkovní posilovnu, atletiku v přírodě… Musím říct, že děti milují hlavně den na lanových překážkách a v přírodní tělocvičně. Výuka přitom probíhá formou zábavné hry, je plná pohybu a zdravého soutěžení. Záměr je, aby se děti pohybem hlavně bavily a odcházely domů se spoustou pěkných zážitků a těšily se na další sportovní den,“ shrnuje téma sportovních kempů Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym.

Kristýna Přibylová Monkey´s Gym
Kristýna Přibylová. Foto: www.monkeysgym.cz

Tip: „Družina“ v tělocvičně

V Monkey´s Gym na každý kemp plynule navazuje odpolední školička, v jejímž rámci tady může dítě zůstat až do odpoledních hodin. Školička má opět pestrý program odpovídající věku a zálibám dětí. Pořadatelé do ní zařazují výtvarnou dílnu, cviky na gymnastickém nářadí, míčové hry v tělocvičně, protažení po dopoledních aktivitách, volné hraní, čtení pohádek a mnoho dalšího. Více na www.monkeysgym.cz

Monkey´s Gym jsou profesionální dětské tělocvičny určené dětem od 6 měsíců do 7 let, kde je vše vytvořené dětem na míru. Lektoři pořádají ukázkové hodiny zdarma, kde si můžou děti vše předem vyzkoušet a rodiče prohlédnout. K dispozici je gymnastické nářadí (kladiny, žebřiny, bradla, trampolína) vyrobené speciálně pro děti, příjemný povrch pro měkké dopady i dostatečně velký cvičební prostor. Děti nadchne zábavné barevné prostředí i hravá forma výuky, při níž ovšem odborně vzdělaní lektoři kladou důraz na respekt ke správnému psychomotorickému vývoji u dětí a jejich individuálním dispozicím. Tělocvičny Monkeyˈs Gym najdete v Praze v obchodním centru Galerie Harfa, obchodním centru Šestka a v Baby Clubu Juklík ve Stodůlkách a od dubna nově i v OC Chodov. Více na www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*