Jste nastávající maminka? Rozhodně není nutné přestávat sportovat a hýbat se, jen je třeba respektovat, že se přece jen jedná o „jiný stav“. Vyzkoušejte speciální cvičení pro těhotné, které vás udrží v kondici, pomůže vám od bolestí a připraví vás na porod i krásné období po něm.

cvičení pro těhotné
Jak si i v těhotenství udržet kondici a ulevit si od bolestí (Foto: www.monkeysgym.cz)

„I v těhotenství je více než žádoucí zůstat fyzicky aktivní – samozřejmě v rozsahu a intenzitě, které budoucí mamince vyhovují. Speciální cvičení pro těhotné je koncipováno tak, aby pomáhalo zlepšit stabilitu těla, která se v průběhu těhotenství mění. Nastávající maminky se během odborně vedeného kurzu naučí cviky, které jsou prevencí bolestí, anebo jim od nich uleví. Navíc si udrží potřebnou kondici pro nadcházející porod i období po něm, které je krásné, ale neméně náročné,“ říká Marta Svatošová, lektorka z tělocvičen Monkey´s Gym, kde pořádají pravidelná cvičení pro těhotné.

Plán lekcí těhotenského cvičení by měl být sestaven tak, aby respektoval všechna pravidla pohybu u těhotných a současně odrážel aktuální stadium těhotenství. Vždy byste tak měly procvičit ty nejdůležitější partie a zároveň se v každé lekci postupně věnovat oblastem, které vyžadují v těhotenství zvýšenou pozornost – jako je například pánevní dno, kyčle, celé dolní končetiny a nožní klenba – a jsou společně se zády vystaveny vyšší zátěži související s rostoucím bříškem.

„Stejně důležité je ovšem také zpevnění oblastí, které těhotná žena posilovat může (hlavně dolní a horní končetiny), což ocení maminky zejména po porodu, a správná technika dýchání, která maminkám, když si ji osvojí, pomůže usnadnit příchod děťátka na svět,“ upřesňuje Marta Svatošová s tím, že výuku zpestří cvičení s gymbally, overbally a speciálními ortopedickými podložkami pro aktivaci chodidel.

Cvičení jako terapie

Pokud budete chodit do lekcí, které jsou určeny pro těhotné, je pravidlem, že ve skupince bývá menší počet cvičících (v Monkey´s Gym je to maximálně 9 maminek), a často tak máte možnost probrat své radosti i případné starosti se ženami ve stejné situaci – kamarádství navázaná v této době bývají velmi intenzivní a často přetrvají i do dalších let.

„Těhotenské cvičení lze doporučit všem zdravým ženám, po konzultaci s jejich lékařem. Důležité je ale myslet na to, abyste vždy cvičily v naprosté pohodě. Pokud cítíte únavu, zvolněte – poslouchejte své tělo, které ví samo nejlíp, co mu vyhovuje,“ uzavírá Marta Svatošová z tělocvičen Monkey´s Gym.

Tip na cvičení pro těhotné

Cvičení pro těhotné Monkeys gym
Lektorka cvičení pro těhotné Marta Svatošová. Foto: www.monkeysgym.cz

Jste nastávající maminka? Chcete se udržet v kondici a připravit se na porod i krásné období po něm? Pak právě pro vás pořádají v Monkey´s Gym cvičení pro těhotné v pobočce Juklík na Praze 5. Cílenými cviky předejdete bolestem těla, posílíte si potřebné partie a zmírníte důsledky fyziologických změn probíhajících v tomto období. Navíc se během cvičení uvolníte, naučíte se dýchat a zrelaxujete mysl. Cvičení respektuje všechna pravidla pohybu těhotných, je vhodné pro těhotné, které nemají zdravotní omezení, a to v každém období, a naskočit do kurzu můžete kdykoliv. Více na www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*