Poslat dítě do herny a věnovat se u kávy čtení nebo povídání s kamarádkou? Kdepak, rodiče teď dávají přednost vhodnější a atraktivnější zábavě – vyrážejí s dětmi na tzv. otevřené hodiny do dětských tělocvičen. Tam mají potomky hezky pod dohledem, ti se dokonale vyřádí a rozpohybují, a společně s rodiči zažijí skvělou zábavu.

Monkeys Gym děti
Malí sportovci jsou pružnější, šikovnější a umějí padat. Foto: www.monkeysgym.cz

„Těší nás stoupající zájem rodin o otevřené hodiny v dětských tělocvičnách. Rodiče si pochvalují, že čas, který tu jejich potomci stráví, je mnohem smysluplnější, než když jejich ratolesti jen pobíhají po herně. V těch bývá často hodně lidí a prostory jsou rozlehlé, takže uhlídat bezpečnost zvláště těch nejmenších dětí není snadné. Do našich tělocvičen na otevřené hodiny přitom mohou přijít rodiče s dětmi už ve chvíli, kdy začnou lézt – prostory i vybavení je vhodné pro všechny děti od cca půl roku až do 7-8 let. Často se setkáváme i se skupinami maminek, které se u nás sejdou a udělají si s dětmi sportovní hodinku podle svých představ, poté si dají kávu v předsálí a ratolesti si ještě pohrají v dětském koutku,“ přibližuje zajímavou možnost náplně volného času pro rodiny Kristýna Přibylová z profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym.

Malým sportovcům jsou zde k dispozici všechna nářadí vyrobená speciálně pro ně, jako jsou kladiny, bradla, žebřiny, trampolíny, opičí dráhy, míče, nejrůznější zábavné barevné a měkké cvičební prvky, horolezecká stěna a mnohé další. V časech, kdy neprobíhají klasické pohybové kurzy, jsou prostory vyhrazené pro volné cvičení a dovádění dětí a rodičů. Do těchto tzv. otevřených hodin můžete přijít s dětmi ve všední dny i o víkendu, a to bez předchozí rezervace – stačí si telefonicky ověřit aktuální dostupnost.

Hravé cvičení baví děti i rodiče

„Zkušený lektor nejprve na začátku hodiny seznámí rodiče s vybavením tělocvičny a cviky, které mohou děti na jednotlivých nářadích provádět, pomůže s případnou organizací sportovních her nebo ukáže správnou asistenci při provádění jednotlivých cviků. Koncept hravého cvičení není přesně stanoven a řídí se čistě jen tím, čemu se děti společně s rodiči chtějí věnovat a co je baví,“ vysvětluje Kristýna Přibylová, zakladatelka profesionálních dětských tělocvičen Monkey´s Gym, která se před 11 lety rozhodla rozjet tento projekt poté, kdy u nás nenašla vhodnou tělocvičnu pro svého temperamentního a pohybově nadaného dvouletého syna. A protože věděla, že podobné projekty už v zahraničí úspěšně fungují, a měla pro tuto činnost profesní předpoklady a potřebné zkušenosti z oboru, nebála se neúspěchu.

Cvičení batolat Monkeys
Batolata dělají při cvičení v kolektivu neuvěřitelné pokroky. Foto: www.monkeysgym.cz

Od té doby počet sportujících dětí v „opičích“ tělocvičnách rok od roku stoupá. Monkey’s Gym tak dnes najdete už na čtyřech místech v Praze – v Galerii Harfa na Praze 9, v centru Juklík na Praze 5, v OC Šestka na Praze 6 a nově od letošního dubna také ve Westfield Chodov na Praze 4. „Sledujeme zvýšený zájem o všechny pohybové kurzy a například letní příměstské sportovní kempy se už nyní velmi rychle plní. Svůj podíl na tom měla paradoxně i pandemie – rodiče si uvědomili, jak je pro zdraví a pohodu dětí (i jejich vlastní) sportování důležité. Otevřené hodiny tak představují pro rodiny další možnost, jak smysluplně a v duchu zdravého životního stylu naplnit společný volný čas,“ uzavírá Kristýna Přibylová.

Kristýna Přibylová Monkey´s Gym
Kristýna Přibylová. Foto: www.monkeysgym.cz

Monkey´s Gym jsou moderní profesionální tělocvičny šité dětem na míru. Nabízejí jedinečný koncept pohybové všestrannosti pro nejmenší od 6 měsíců do 7 let, a to od roku 2012. Lekce jsou plné legrace, prostředí je barevné, bezpečné a prostory slouží výhradně dětem. Lektoři vedou hodiny podle odborné metodiky sestavené s citem pro potřeby malých sportovců – těm se dostane skutečně všestranné pohybové průpravy a díky zábavným prvkům získají lásku k pohybu. Ověřenými kurzy zde ročně projde přes 2 500 dětí. Samozřejmostí je individuální přístup, bezproblémové omluvy a náhrady, malé cvičební skupinky, prosklená tělocvična, baby-friendly prostředí a společná radost z každého dětského pokroku. Více na www.monkeysgym.cz

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*